Dzisiaj ok godziny 14.30 w okolicach Nawojowej Góry/Rudawy, TIR potrącił kociaka. Ani kierowca TIRa, ani kierowcy samochodów jadących za nim nawet nie nacisnęli na hamulce. Jechałam trzecia, lub czwarta - zatrzymałam się na awaryjnych i w dużym ruchu, dopiero przy pomocy innego kierowcy, który zatrzymał się utrudniając ruch obojętnym pozostałym - pozbierałam kociaka do samochodu. Jechałam do weta w Bolechowicach z dwoma psami na tylnym siedzeniu - karkołomnie dość dojechałam do weterynarza i tam został kot. Już po drodze odzyskał przytomność, miał zakrwawiony pyszczek. Lekarz stwierdził, że nie jest połamany, ale w szoku. Czekamy na razie - wet nie dzwoni, znaczy nie stało się nic strasznego. Czekamy..... Kot miał kolorowa obróżkę, nie sprawdzaliśmy adresu, aby Go nie stresować dodatkowo. lekarz obiecał sprawdzić. Będę szukać właściciela, ale być może potrzebny będzie DT, może DS, nie wiem ..... moja sunia koty goni, choć w samochodzie z nieprzytomnym wykazała się absolutnym opanowaniem. Może ktoś zna kogoś z Nawojowej
Góry, może znajdzie się właściciel? Może ktoś przygarnie te bidę ......

Kontakt :
Monika Dudek
600 559 490

kot

 Tegoroczny, 13 Piknik Rodzinny w Nawojowej Górze został zorganizowany w ramach obchodów Dnia Dziecka, a jego inicjatorami byli: Dyrektor Szkoły wraz z Radą Rodziców oraz Sołtys wsi i Rada Sołecka.
DSC08149
 
 Impreza rozpoczęła się, tradycyjnie, od występów i prezentacji talentów uczniów naszej szkoły. W tym roku na zaimprowizowanej, plenerowej scenie pojawił się również  zespół rockowy, którego skład tworzyli: Damian Wróbel (uczeń klasy 6), jego tata, pan Marcin Wróbel oraz absolwent szkoły – Jakub Surówka. Po tej, nieco oficjalnej części, nastąpiła pełna, radosna i niepohamowana zabawa z mnóstwem
ZAPRASZAMY na  mecz o PUCHAR BURMISTRZA!!!!
 
28.06.2015 r. godzina 16.00
 
Stadion WOLANKA Wola Filipowska
1554409 377600932450571 8334228658877394490 n
 


Dzisiaj, 26 czerwca o godz. 19 odbędzie się Zebranie Wiejskie (pierwsze po wyborze sołtysa, na którym m.in. odbędzie się wybór nowej Rady Sołeckiej)

Już jutro o godzinie 17:30  Mecz o mistrzostwo klasy A Grupa Kraków II.

Wydział Gospodarowania Mieniem i Planowania Przestrzennego Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach przypomina, że od 2 czerwca 2015 r. do 1 lipca 2015 r. jest wyłożony do publicznego wglądu projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miejscowości: Miękinia, Nawojowa Góra, Ostrężnica, Sanka, Tenczynek, Wola Filipowska wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Wyłożenie odbywa się w Sali Herbowej Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach, ul. Grunwaldzka 4 (I piętro) 32-065 Krzeszowice, od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 15:00.

Protokół wyników głosowania w obwodzie w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przeprowadzonego w dniu 24 maja 2015 r.

Andrzej DUDA - 439

Bronisław KOMOROWSKI - 434

logo sprzątanie swiata

I Ty spróbuj walczyć z barbarzyństwem!!!

Sołtys wsi Nawojowa Góra wraz z Radą Sołecką serdecznie zapraszają do wspólnej walki przeciwko wszechobecnym śmieciom.

Potrzebujemy każdego rekruta!!!

SOBOTA 24.04.2015 r.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nawojowej Górze serdecznie zaprasza wszystkich Rodziców na spotkanie w przedstawicielami Powiatowej Komendy Policji w Krakowie w najbliższy wtorek, tj. 21 kwietnia 2015 roku o godz. 17.00
Tematem spotkania będą zagrożenia internetowe i cyberprzemoc.
Bezpośrednio po spotkaniu odbędą się wywiadówki w poszczególnych salach lekcyjnych z wychowawcami klas.

Zachęcamy do przesyłania zdjęć z konkursu Palm Wielkanocnych. E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zdjęcia zostaną opublikowane na stronie www.nawojowa-gora.pl oraz profilu FB.

 Pod koniec maja 2015 roku ponownie będziemy wybierać sołtysa. 

   Już w najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki w krakowskiej A-klasie, a w niedzielę 29 marca o godzinie 16 na stadionie Świtu w Krzeszowicach Górzanka zmierzy się z liderem tabeli Nadwiślanem Krakó

Zapraszamy w najbliższą niedzielę 29.03.2015 roku do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. 

Konkurs odbędzie się po mszy o godz. 11:00.

Palmy będą oceniana w trzech kategoriach: dużych, średnich i małych. Przy ocenie palm komisja konkursowa będzie oceniać: wysokość, zdobnictwo, dobór materiałów i kolorystyką. Prosimy pamiętać że palmy mają być wykonane z surowców naturalnych.

Nie każdy wie, że w Nawojowej Górze cyklicznie odbywają się zloty fanów twórczości Terrego Pratchetta.

W trakcie imprezy ma miejsce zbiórka książek-darów dla lokalnej biblioteki.

Zatrzymaj swoje pieniądze w swojej miejscowości. Niech Twoje podatki pracują na twoje bezpieczeństwo!
Przekaż 1 procent dla OSP w Nawojowej Górze. KRS 0000116212


Zachęcamy Państwa do przekazania na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Nawojowej Górze jednego procenta podatku za rok 2014.
OSP Nawojowa Góra to stowarzyszenie zrzeszające ponad 40 osób, które bezinteresownie potrafią poświęcać swój czas dla swojej lokalnej społeczności.

CO ROKU W POŻARACH WYWOŁANYCH WYPALANIEM TRAW GINĄ LUDZIE, W TYM PODPALACZE, PRZYPADKOWE OSOBY ORAZ STRAŻACY!!!

Grupa Apostolska działająca przy Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Nawojowej Górze zaprasza wszystkich mieszkańców na Drogę Krzyżową Wiary, która odbędzie się w niedzielę, 15.03.2015 r. o godzinie 18:00.

Grupa Apostolska działająca przy Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Nawojowej Górze zaprasza wszystkich mieszkańców na Drogę Krzyżową Wiary, która odbędzie się w niedzielę, 15.03.2015 r. o godzinie 18:00.

Dom Gromadzki w Nawojowej GórzePrzez kolejne 2 miesiące, w gminie Krzeszowice będą odbywać się zebrania sołeckie i osiedlowe z udziałem Burmistrza Wacława Gregorczyka.

Zebranie wiejskie w Nawojowej Górze zaplanowane jest na 17 kwietnia 2015 roku (piątek) i ma rozpocząć się o godzinie 18.00 w Domu Gromadzkim.

Zachęcamy mieszkańców do udziału.

 mg 8838Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Nawojowej Górze ogłasza zapisy do oddziału przedszkolnego na rok 2015/2016 obowiązkowo dla dzieci 5-letnich i chętnych 4-letnich, a także do klasy I dzieci, które uczęszczały do oddziałów przedszkolnych w innych placówkach.

sp nawojowa goraDyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Nawojowej Górze, zaprasza wszystkich zainteresowanych Rodziców wraz z dziećmi na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się 5 marca 2015 r. (czwartek) w godz. 16.30 – 18.30

Stajnia terenowo-rajdowa w Nawojowej Górze zaprasza na zimową półkolonię dla dzieci i młodzieży szkolnej.
Zajęcia odbywają się w okresie 16-27 luty od  poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00
 
W ramach zajęć przewidziano:
- codziennie 2 godziny lekcyjne jazdy konnej,
- zajęcia teoretyczne z zakresu wiedzy jeździeckiej, bezpieczeństwa, weterynarii, pielęgnacji i obsługi zwierząt, 
  hodowlii, dyscyplin sportowych itp.
- zajęcia praktyczne przy koniach: pielęgnacja, siodłanie,  kiełznanie itp
- ciepły posiłek: obiad dwudaniowy oraz dostęp do ciepłych napojów,
- gry i zabawy.
 
Zajęcia prowadzone są niezależnie od pogody i odbywać się będą pod gołym niebem. 

Ferie w siodle

 

 

Centrum Kultury i Sportu serdecznie zaprasza na Ferie w Mieście (16-27.02.2015)

Organizowane przez nas rok rocznie zajęcia w okresie ferii zimowych, cieszą się niemałym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i rodziców. Mamy nadzieję, że i w tym roku będzie podobnie. Na uczestników czekają różne atrakcje, m.in.: zajęcia sportowe, artystyczne, wycieczki, warsztaty, pokazy, wyjazdy do kina i na basen.

więcej na http://kulturakrzeszowice.pl/ferie-w-miescie

 

Zarząd OSP w Nawojowej Górze ma zaszczyt zaprosić wszystkich druhów na Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2014.

APMT Krzeszowice rozpoczyna nabór uzupełniający do wszystkich drużyn. Na treningi zapraszamy dzieci, które lubią grać w piłkę i chcą uczestniczyć w futbolowych wydarzeniach.